Deri Altı İmplantı

Deri altı implantı hormonal bir doğum kontrol yöntemidir. Kolunuzun altına 10 dakikalık ağrısız ve acısız bir işlem ile Progestin hormunu yayan 4 cm’lik bir çubuk yerleştirilir. Progestin hormunun yayılması ile birlikte yumurtlama önlenerek %99’un üzerinde bir başarı oranı ile gebelik önlenmiş olur.

 

Doğum kontrol hapları gebeliği önlemede %91 başarılı iken Deri Altı İmplantı %99 ile dünya üzerinden bilinen en başarılı yöntemdir. Ayrıca hapların verdiği yan etkilerin hiç birine sahip değildir. Yumurtlamayı önlemekle birlikte rahim ağzındaki mukusu koyulaştırarak erkek tohum hücresinin içeri girmesini engeller. Bu sayede 2 yönlü koruma sağlamaktadır.

 

Doğum Kontrol Çubuğunun en büyük avantajı İmplantın yerleştirilmesi itibari ile 3 yıllık bir koruma sağlamasıdır.

 • Mevcut En Etkili Yöntem
 • %99 Önleme Başarısı
 • 3 Yıl Boyunca Koruma
 • Östrojen İçermez
 • Tekar Doğurganlık Sağlama
 • Acısız ve Ağrısız İşlem
Eskişehir Deri Altı İmplant

Doktora Sor, Aynı Gün Yanıtlansın.

Sorularınız aynı gün Op. Dr. Alper Turgut tarafından yanıtlanır.

Kadın Hastalıkları ve  Doğum Uzmanı

Op. Dr. Alper TURGUT

Alper Turgut Kadın Hastalıkları Uzmanı

Kadın Hastalıkları ve  Doğum uzmanı olan Op. Dr. Alper TURGUT  1978 Eskişehir doğumludur. 2003 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesini tamamladıktan sonra İl Sağlık Müdür Yardımcılığı, Aile Hekimliği İl Koordinatörlüğü ve çeşitli idarecilik görevlerinde bulunmuştur.

 

2010 Yılı ile 2022 yıllı arasında Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma, Fakülte ve Devlet hastanelerinde Kadın Hastalıkları ve Cerrahi alanda görev yapmıştır. 2016 yılı itibari ile Laparoskopik Cerrahi, Myom, Ürojinekoloji, Genital Estetik ve HPV lezyonları gibi konularda çalışmalar yapmaya başlayıp, Kadın Hastalıkları alanında pek çok ameliyat yapıp, üst düzey tecrübeye sahip olmuştur.

 

2022 yılı itibari ile Eskişehir Acıbadem Sağlık Grubunda görev yapan Op. Dr. Alper Turgut, Kadın hastalıkları ve Kadın Doğum üzerine hizmet vermektedir.

Deri Altı İmplantı ile İlgili Merak Edilenler

Deri Altı İmplantı Hamile Kalmayı Nasıl Engelliyor?

İmplant, progestojen hormonunu kan dolaşımınıza düzenli olarak salar ve bu da her ay bir yumurtanın salınmasını (yumurtlama) engeller. Ayrıca, spermin serviks boyunca hareket etmesini zorlaştıran servikal mukusu kalınlaştırır ve rahmin iç yüzeyini inceltir, böylece döllenmiş bir yumurtanın kendi kendine implante olma olasılığı azalır.

Hamilelik Sonrasında İmplant Taktırılabilir mi?

Doğum yaptıktan sonra istediğiniz zaman implant taktırabilirsiniz. Doğumdan sonraki 21. günden önce takılırsa, hamile kalmaya karşı anında korunursunuz.

Deri Altı İmplant Yöntemi Güvenilir midir?

Dünya üzerinden doğum kontrolü için kullanılan en etkili ve en başarılı yöntemdir. Amerika Birleşik Devletlerinde NEXPLANON markası altında satılan implant ile doğum kontrolü gerçekleştirilir. Aynı marka ile ACIBADEM Hastanesinde Op. Dr. Alper TURGUT tarafından implant yerleştirme işlemi yapılmaktadır.

Deri Altı İmplantı Kimler Kullanmamalı?

Meme kanseri mevcudiyeti, nedeni bilinmeyen vajinal kanama, emziren annelerde doğum sonrası ilk 6 hafta, aktif karaciğer hastalığı olanlar için uygun değildir. Ayrıca herhangi bir rahatsızlığınız var ise bu konuda bilgi almak için Whatsapp üzerinden yazabilirsiniz.

İmplant Nasıl Takılmaktadır?

Öncelikle steril hastane ortamında bu işlemi yaptırmanızı önermekteyiz. Fiziksel bir muayene yapıldıktan sonra kolunuzun alt kısmına enjekte edilir. Bu yöntem ağrısız ve acısızdır. Yapıldığı tarihten sonra 3 yıl boyunca koruma sağlamaktadır.

İmplant Çıkarıldıktan Sonra Tekrar Hamile Kalır mıyım?

İmplantı istediğiniz zaman çıkarabilirsiniz. Bunun için cilt altına lokal anestezi ile ufak bir kesik atılır ve 2-3 dakikalık bir operasyonla ağrısız bir şekilde çıkarılır. Çıkarma işlemi ile birlikte doğurganlığınız tekrar başlayacaktır.

Deri Altı İmplantı Taktırma Ücreti Ne Kadar?

3 Yıl boyunca etkili olduğu için en uygun Doğum Kontrol Yöntemidir. Güncel deri altı implantı taktırma fiyatı ile ilgili bilgi almak için arayabilir ya da Whatsapp üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Deri Altı implantı 6

Sağlığınızı  Riske Atmayın

Deri altı implantı gebeliği önlemede %99 başarı oranına sahiptir. İmplant takma işlemi 4 dakika ile 10 dakika arasında sürmektedir. Bu işlemin mutlaka sterile bir ortamda uzman hekim tarafından yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde enfeksiyon riski ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Alper Turgut Kadın Hastalıkları

Bugün Randevu Oluşturun

Uygun tarihler ve teyit için tekrar iletişime geçilecektir.

  Uzmanılık Alanları 

  Ergenlikten başlayarak tüm hayatınız boyunca karşılaşabileceğiniz Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında Op. Dr. Alper TURGUT tarafından modern TIP çalışmaları yürütülmektedir.

  İdrar Kaçırma

  Laparoskopi

  Sezaryen Doğum

  Genital Estetik

  Genital Siğil (HPV)

  Histeroskopi

  Normal Doğum

  Yumurtalık Kisti

  kürtaj istenmeyen gebelik
  Kürtaj
  Laparoskopi
  Sezaryen
  Genital Estetik
  Histeroskopi
  Normal Doğum

  DoktorTakvimi.Com Hasta Yorumları

   

  Sizlerde görüşlerinizi DoktorTakvimi.Com üzerinden paylaşarak diğer hastalarımıza yardımcı olabilirsiniz.

  B......R.
  Hasta Görüşü

  “Kürtaj olmam gerekiyordu ve korktuğum bir kaç durum vardı. Bir kaç doktorla görüştüm ancak en rahatlatıcı cevapları Alper Bey’den aldım. Kürtaj öncesi ve sonrası iletişimi ve güleryüzlülüğü ile korkumu yendim ve rahatladım. İyi ki sizi tanımışım Alper hocam. çok teşekkürler.”

  A....... H.....
  Hasta Görüşü

  “Eskişehir’de kürtaj yaptırmak için aradığımda Alper Bey ile görüşme sağladım. Öncelikle hijyen ve sterilazyon konusu benim için çok önemli. Acıbadem Hastanesinde kürtaj işlemim gerçekleşti. Herhangi bir olumsuz durum yaşamadım. Tam tersi 2 saat içinde normal yaşantımı devam ettim. Alper Bey mükemmel bir doktor.”

  S...... D.....
  Hasta Görüşü

  “Daha önce kürtaj sonrasında yaşanan enfeksiyon gibi duyumlarım olmuştu. Bu noktada Hem Acıbadem olması hem de Alper Bey’in çok tavsiye edilmesi nedeniyle kendilerine gittim. Güleryüzlü olması, hastasını dinlemesi ve mesleğine olan tutkusu beni çok rahatlattı. Operasyon sonrasında aradığımda da aynı ilgiliyle sorularımı cevapladı. Benim gibi çekinen herkese tavsiye ediyorum.