Histeroskopi Ameliyatı

Histeroskopi, rahim ağzı ve vajinadan histeroskop adı verilen optik bir cihazla rahim içinin detaylı şekilde gözlemlenmesi işlemidir. Histeroskopi, tanı amaçlı ya da ameliyat şeklinde gerçekleştirilebilmektedir.

 

Histeroskopi ameliyatı, genel anestezi uygulanarak gerçekleştirilmektedir. Bu bakımdan ameliyat sırasında ağrı yaşanması söz konusu olmamaktadır.

 

Histeroskopi ameliyatının nedenleri, tanısal histeroskopi uygulanarak belirlenebilmektedir. Vajina temizlendikten sonra, cihaz girişi yapılarak bu cihaz yardımıyla alınan görüntüler ana ekrana yansıtılmakta ve detaylı şekilde görüntülenerek daha profesyonel şekilde üzerinde çalışmalar gerçekleştirilebilmektedir.

 • Miyom Tedavisi
 • Polip Tedavisi
 • Rahim İçi Septumlar
 • Tanı Oluşturma
 • Tümör İnceleme
 • Rahim Perdesi Septumları
histeroskopi ameliyatı

Doktora Sor, Aynı Gün Yanıtlansın.

Sorularınız aynı gün Op. Dr. Alper Turgut tarafından yanıtlanır.

Kadın Hastalıkları ve  Doğum Uzmanı

Op. Dr. Alper TURGUT

Alper Turgut Kadın Hastalıkları Uzmanı

Kadın Hastalıkları ve  Doğum uzmanı olan Op. Dr. Alper TURGUT  1978 Eskişehir doğumludur. 2003 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesini tamamladıktan sonra İl Sağlık Müdür Yardımcılığı, Aile Hekimliği İl Koordinatörlüğü ve çeşitli idarecilik görevlerinde bulunmuştur.

 

2010 Yılı ile 2022 yıllı arasında Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma, Fakülte ve Devlet hastanelerinde Kadın Hastalıkları ve Cerrahi alanda görev yapmıştır. 2016 yılı itibari ile Laparoskopik Cerrahi, Myom, Ürojinekoloji, Genital Estetik ve HPV lezyonları gibi konularda çalışmalar yapmaya başlayıp, Kadın Hastalıkları alanında pek çok ameliyat yapıp, üst düzey tecrübeye sahip olmuştur.

 

2022 yılı itibari ile Eskişehir Acıbadem Sağlık Grubunda görev yapan Op. Dr. Alper Turgut, Kadın hastalıkları ve Kadın Doğum üzerine hizmet vermektedir.

Histeroskopi ile İlgili Merak Edilenler

Histeroskopi Ne Zaman Yapılır?

Adet bitiminden sonraki 1 hafta içinde yapılmalıdır. Tabi bu konuda muayene sonrası size daha detaylı bilgi verilecektir.

Histeroskopi Sonrası Kanama Kaç Gün Sürmektedir?

Tanısal histeroskopi sonrasında bir kaç gün damla şeklinde kanama olabilmektedir. Miyom ya da perde ameliyatı sonrasında ise adet dönemine yakın bir kanama normal sayılabilmektedir.

Histeroskopi Kararı Nasıl Verilir?

Histeroskopi ameliyatı sonrası bir hafta 10 gün süresince cinsel ilişkiye girilmemesi gerekir.

Histeroskopi işleminin avantajları nelerdir?

Histeroskopinin en büyük avantajı doğal vajinal yoldan yapıldığı için herhangi bir kesi olmadan rahimin içinin değerlendirilebilmesidir. Aynı gün taburcu olan hastalar, günlük yaşantılarına çok kısa sürede dönebilmektedir. Bununla birlikte ek bir kesi olmadan hastalar miyom ve polip gibi lezyonlardan kurtulabiliyor.

Histeroskopide kullanılan sıvının içeriği nedir?

Tanısal histeroskopide genelde serum fizyolojik tarzında sıvılar kullanılırken, operatif vakalarda ağırlıklı olarak elektrolik içermeyen sıvılar kullanılır. Hangi sıvının kullanılacağı histereskopun kullandığı elektriğin bipolar ya da  monopolar olmasına göre değişkenlik gösterir.

histeroskopi 2

Sağlığınızı  Riske Atmayın

İstenmeyen gebelikleri sonlandırmak yani Kürtaj işlemi için mutlaka steril bir ameliyathane ortamı seçmeniz gerekmektedir. Oluşabilecek olan risklerin minimum seviyeye indirilmesi için tam teşekküllü bir hastanede kürtaj işlemi yaptırmanızı önermekteyiz.

Alper Turgut 2
Alper Turgut Kadın Hastalıkları

Bugün Randevu Oluşturun

Uygun tarihler ve teyit için tekrar iletişime geçilecektir.

  Uzmanılık Alanları 

  Ergenlikten başlayarak tüm hayatınız boyunca karşılaşabileceğiniz Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında Op. Dr. Alper TURGUT tarafından modern TIP çalışmaları yürütülmektedir.

  kürtaj istenmeyen gebelik

  Kürtaj

  İdrar Kaçırma

  Laparoskopi

  Sezaryen Doğum

  Genital Estetik

  Genital Siğil (HPV)

  Histeroskopi

  Normal Doğum

  Yumurtalık Kisti

  kürtaj istenmeyen gebelik
  Kürtaj
  Laparoskopi
  Sezaryen
  Genital Estetik
  Histeroskopi
  Normal Doğum

  DoktorTakvimi.Com Hasta Yorumları

   

  Sizlerde görüşlerinizi DoktorTakvimi.Com üzerinden paylaşarak diğer hastalarımıza yardımcı olabilirsiniz.

  N.....R.
  Hasta Görüşü

  “Açık ameliyat olmak istemediğim halde bir çok doktor açık ameliyat yapılması gerekiyor dedi. Alper Hocam ilaç tedavisi sonrasında Histeroskopi yapılabilir dedi. Bende kendisine güvendik ve ilaç tedavisi sonrası histeroskopi oldum. İşte doktor farkı. Kolaya kaçıp açık ameliyat yapmak yerine, tedavi süreci sonrasında kapalı ameliyat ile salığıma kavuşmamı sağladı. Sizin gibi doktorlar başımızdan hiç eksilmesin.”

  S....... Y....
  Hasta Görüşü

  “Riskli bir gebelik yaşıyordum ve bir çok doktora gittim. İlaç tedavisi sonrası herhangi bir çözüm bulamadılar. Alper Bey miyom olduğunu söyledi ve histeroskopi ile alabileceğini belirtti. Bize tüm detayları ile anlattı ve ikna olduk. Sonuç ise gebeliğimin 36. haftasındayım. Doğumu da Alper hocam gerçekleştirecek. İyi ki varsınız.”

  S...... D.....
  Hasta Görüşü

  “7 yıldır yaşadığım rahatsızlık sonucu gitmediğimiz doktor kalmadı. En Son tavsiye üzerine Alper hocamla karşılaştık. Kendisi muayene edip ilaç vermek yerine muayene sonrası doğrudan parça alınması ve patolojik inceleme yapılması gerektiğini söyledi. Rahatsızlığımız nedenini öğrendik ve tedavime başladık. Eski sağlığıma kavuştum, ne desem azdır.