Eskişehir Kadın Doğum Uzmanı

Sezaryen Doğum

Vajinal doğum yapılmayan ya da anne tarafından istenilen durumlarda cerrahi bir operasyon yapılarak, karın bölgesine atılan kesik ile kadın doğum işlemi gerçekleştirilmektedir.

Normal doğuma göre ağrısız olan bu yöntemde karın bölgesi plasentaya kadar kesilir ve bebek alınır. İşlem sırasında genel anestezi ve lokal anestezi uygulanır. Sezaryen doğuma başlamadan önce anne ve bebek için gerekli tüm tahlil ve testlerin yapılmış olması gerekmektedir.

 

!!! Önemli Not: Op. Dr. Alper TURGUT Acıbadem Hastanesinde 20:00’a kadar poliklinik muaynesi yapmakta olup, kendi hastalarına ile 7 gün, 24 saat hizmet vermektedir.

Normal Doğum

Bilimsel olarak; 37-42. gebelik haftaları arasında annenin kendiliğinden oluşan ağrılarıyla rahim ağzında açılma ve akabinde bebeğin doğum kanalından geçmesi sonucu normal doğum oluşmaktadır.

 

Normal doğum bebeğin gelişimi ve anne sağlı ile birlikte takibi sonucunda riskli bir durum olmaması koşulu ile gerçekleştirilir.

 • Gebelik Takibi
 • Gebeliğe Hazılık
 • Anne ve Bebek Testleri
 • Anomali Taramaları
 • Riskli Gebelik
 • Lohusalık Dönemi

Doktora Sor, Aynı Gün Yanıtlansın.

Kadın Doğum Doktoru Op. Dr. Alper Turgut tarafından yanıtlanır.

Acıbadem Kadın Doğum Doktoru

Op. Dr. Alper TURGUT

Alper Turgut Kadın Hastalıkları Uzmanı

Kadın Hastalıkları ve  Doğum uzmanı olan Op. Dr. Alper TURGUT  1978 Eskişehir doğumludur. 2003 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesini tamamladıktan sonra İl Sağlık Müdür Yardımcılığı, Aile Hekimliği İl Koordinatörlüğü ve çeşitli idarecilik görevlerinde bulunmuştur.

 

2010 Yılı ile 2022 yıllı arasında Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma, Fakülte ve Devlet hastanelerinde Kadın Hastalıkları ve Cerrahi alanda görev yapmıştır. 2016 yılı itibari ile Laparoskopik Cerrahi, Myom, Ürojinekoloji, Genital Estetik ve HPV lezyonları gibi konularda çalışmalar yapmaya başlayıp, Kadın Hastalıkları alanında pek çok ameliyat yapıp, üst düzey tecrübeye sahip olmuştur.

 

2022 yılı itibari ile Eskişehir Acıbadem Sağlık Grubunda görev yapan Op. Dr. Alper Turgut, Kadın hastalıkları ve Kadın Doğum üzerine hizmet vermektedir.

Kadın Doğum ile İlgili Merak Edilenler

Sezaryen Doğum Kaç Dakika Sürmektedir?

Sezaryen cerrahi bir işlemdir. Gebeliğin 39. haftasında anne karnının alt kısmına plesantayla birlikte 10 cm’lik bir kesik açılarak bebek çıkarılır. Yapılacak olan lokal ve genel anestezi ile birlikte ortalama 30-45 dakika arasında sürmektedir.

Sezaryen Sonrası Dikiş İzleri Kalır mı?

Dikiş sonrasında karın bölgesinde iz kalacaktır. Ancak uygulanan dikiş tekniği ve kullanılan malzemelerle daha az iz görünümü sağlanmaktadır.

Kilolu Olanlar Normal mi Yoksa Sezaryenle mi Doğum Yapmalı?

Normal doğumu engelleyebilecek herhangi başka bir faktör yoksa fazla kilo almanız normal doğum yapmanızı engellemez. Aksine obez hastalarda sezaryen gibi operasyonlar sorun yaratabilir (yara yerinin sorunları, damarlarda pıhtılaşma artışı gibi).

Normal Doğum mu Yoksa Sezaryen mi?

Sezaryen hamileliğin ve doğumun riskli olduğu durumlarda tercih edilen bir cerrahi operasyondur. Aynı zamanda annenin tercihi ile sezaryen doğum yaptırabilir. Bu noktada yapılacak olan testler, gebelik takibi ve sizin kararınız hangi doğum yönteminin uygulanacağı noktasında karar verici olacaktır.

Koruyucu Bakteri Alımı Nedir?

Bebeğiniz doğum kanalından geçerken koruyucu bakteriler alır. Bu bakteriler bağırsaklarda konumlanarak çocukluktan ergenliğe kadar dengeli bir bağışıklık sistemi oluşturur.

Sezaryenle Doğum Yapan Birisi Daha Sonra Normal Doğum Yapabilir mi?

Daha önceki hamileliklerinde sezaryenle doğum yapmış hamileler, normal (vajinal) yol ile de doğum yapabilirler. Ancak daha önceki doğumunuzda sezaryenle doğum yapmanızı gerektiren neden devam ediyorsa (kalça kemiklerinin dar olması gibi) bu hamileliğinizde de sezaryenle doğum yapmanız gerekecektir.

sezaryen

Sağlığınızı  Riske Atmayın

Gebelik takibinde yapılacak taramalar ve testler anne ve bebek sağlığı açısından erken önlem alınmasını sağlamaktadır. Bu noktada ihmalde bulundan doktorunuzun verdiği kontrol takvimlerini uymalı ve düzenli aralıklar ile muayene olmalısınız. Op. Dr. Alper TURGUT tüm gebelik sürecinde sizlerin yanında yer almaktadır.

Alper Turgut 2
Alper Turgut Kadın Hastalıkları

Bugün Randevu Oluşturun

Uygun tarihler ve teyit için tekrar iletişime geçilecektir.

  Uzmanılık Alanları 

  Ergenlikten başlayarak tüm hayatınız boyunca karşılaşabileceğiniz Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında Op. Dr. Alper TURGUT tarafından modern TIP çalışmaları yürütülmektedir.

  İdrar Kaçırma

  Laparoskopi

  Sezaryen Doğum

  Genital Estetik

  Genital Siğil (HPV)

  Histeroskopi

  Normal Doğum

  Yumurtalık Kisti

  kürtaj istenmeyen gebelik
  Kürtaj
  Laparoskopi
  Sezaryen
  Genital Estetik
  Histeroskopi
  Normal Doğum

  DoktorTakvimi.Com Hasta Yorumları

   

  Sizlerde görüşlerinizi DoktorTakvimi.Com üzerinden paylaşarak diğer hastalarımıza yardımcı olabilirsiniz.

  E....M
  Hasta Görüşü

  “Normal doğum yapmak istiyordum ancak hangi hastaneye gittiysem hepsi ağız birliği yapmış gibi Sezaryen olmanız  gerekiyor dedi. Alper Bey’i tavsiye ettiler. Kendisi gebeliğimin riskli olmadığını ve gerekli testlerle birlikte normal doğum yapabileceğimi söyledi. Doğum operasyonumu kendileri geçirdi ve 3 ay oldu. Allah böyle doktorları başımızdan eksik etmesin.”

  A.....T
  Hasta Görüşü

  ” Düşük  geçmişi olan birisi olduğum için bu do gebelik dönemimde çok korkuyordum. Alper Bey’le tanıştık ve kendisi bir psikolog gibi rahatlamamı sağladı. Düzenli olarak testler yaptı ve muayenemi gerçekleştirdi. Sayesinde sorunsuz bir gebelik geçirdim ve sezaryen ile doğum yaptım.”

  J......C
  Hasta Görüşü

  “Hayatımda gördüğüm en anlayışlı, en güleryüzlü ve en iyi empati kuran doktor. Hiç sıkılmadan hamilelik boyunca hem benim hem de eşimin sorularını yanıtladı. Kendilerini aradığımızda sıkılmadan arayıp, rahatlamamızı sağladı. Malum ilk gebelik olunca biraz tedirgin oluyoruz. Doğumu Alper Bey gerçekleştirdi ve oğlumuz şuan 6 aylık, çok sağlıklı. Teşekkürler hocam).